Numer dla medyków z Ukrainy

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji:
  • Data modyfikacji: 2022-11-30 16:36:34
Telefon dla medyków z Ukrainy

NFZ numer dla medyków z Ukrainy. Kontakt z NFZ dla Ukraińców w sprawie zatrudnienia w Polsce. Numer dla lekarzy, dentystów, pielęgniarek i położnych z UA.

Medycy z Ukrainy

Po inwazji Rosji na Ukrainę, do Polski przybyła ogromna ilość uchodźców, osób uciekających przed wojną. Od 24 lutego 2022 Polska pozostawia otwartą granicę z Ukrainą, aby każdy, obawiający się o życie w związku z wojną, mógł znaleźć schronienie w bezpieczny, wolnym od konfliktu kraju. Wśród ogromnej ilości osób uciekających z Ukrainy, znalazło się również dużo wykształconych medyków. Medycyna jest ważną dziedziną i każda osoba wykształcona w tym kierunku jest bardzo drogocenna. W Polsce powstał więc specjalny numer, na który mogą zadzwonić medycy i lekarze z Ukrainy, w celu uzyskania informacji, a późnej pracy medycznej w Polsce. Wyspecjalizowani, jak i niewyspecjalizowani lekarze z Ukrainy mogą liczyć na zatrudnienie w Polsce.

NFZ numer dla medyków z Ukrainy kontakt

Numer ten został udostępniony specjalnie dla osób uciekających z Ukrainy przed wojną. Jeśli uchodźca ma wykształcenie medyczne, jest lekarzem, dentystą, nawet bez ukończonej specjalizacji, śmiało może zadzwonić na podany numer dla medyków z Ukrainy. Oferta dotyczy również pielęgniarek i położnych. Medycy z Ukrainy otrzymują dokładne informacje i mogą liczyć na stabilne zatrudnienie w Polsce.

NFZ numer dla medyków z Ukrainy

Aby skontaktować się z informacją medyczną dla Ukraińców, wystarczy zadzwonić na podany numer. Pracownicy NFZ udzielają rozmówcy niezbędnych informacji dotyczących zatrudnienia w medycynie dla Ukraińców. Warto tutaj wspomnieć, że numer telefonu ten obsługiwany jest zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Numer jest całkowicie bezpłatny i działa przez całą dobę. NFZ numer dla medyków z Ukrainy to 800 190 590.