Numer dla cudzoziemców

  • Kategoria: inne

  • Data publikacji:
  • Data modyfikacji: 2022-08-12 09:48:34
Telefon dla cudzoziemców

Cudzoziemcy w Polsce mogą mieć problem z odnalezieniem się. Warto zapoznać ich z numerami dostępnymi w kraju, pod którymi mogą uzyskać pomoc. Kontakt telefoniczny, godziny pracy, numery telefonów

Telefon dla cudzoziemców

Cudzoziemcy przyjeżdżający do Polski, niezależnie od tego, czy celem ich podróży jest turystyka, czy jest to emigracja zarobkowa lub z innych przyczyn, powinni wiedzieć, pod jakie numery telefonu powinni dzwonić w razie napotkania problemów różnej natury. Najważniejszy telefon dla cudzoziemców to numer telefonu na infolinię straży granicznej, aczkolwiek nie jest to jedyny ważny numer telefonu.

Kontakt dla cudzoziemców

Cudzoziemcy mogą wykonywać telefon do straży granicznej pod numer +48 22 500 40 00. Przydatny może być również numer dla cudzoziemców do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dlatego numer +48 22 523 88 80 warto zapisać w swojej książce teleadresowej. Bardziej uniwersalnym miejscem docelowym kontaktu jest Urząd do Spraw Cudzoziemców, osiągalny pod numerem telefonu +48 47 721 76 75.

Godziny pracy Urzędu do Spraw Cudzoziemców

Do dyspozycji osób kontaktujących się ze wspomnianym urzędem telefon dostępny jest we wszystkie dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00. W tym czasie pracownicy obsługujący linię dołożą wszelkich starań, aby udzielić pomocy osobom dzwoniącym tak, aby po rozłączeniu się nie miały one już żadnych wątpliwości ani pytań.

Koszt za połączenia z telefonami kontaktowymi dla cudzoziemców

Telefon dla cudzoziemców nie jest darmowy. Opłata za połączenie naliczana jest zgodnie z taryfikatorem operatora.