Numer do Dermatologa

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji:
  • Data modyfikacji: 2022-07-13 14:40:45
Telefon do Dermatologa

Aktualne dane kontaktowe do Dermatologa. Numer do Dermatologa aktywny 24h na dobę. Konsultacja medyczne, kuracje dermatologiczne dostępne pod numerem infolinii.

Kto to jest Dermatolog?

Dermatolog jest to lekarz medycyny specjalizujący się rozpoznaniem, profilaktyką i leczeniem chorób objawiających się na skórze, a także jej przydatkach takich jak włosy czy paznokcie.

Czym zajmuje się Dermatologia?

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem, opisem struktury, funkcji, a także schorzeniami skóry, włosów i paznokci. Dzieli się ona na dwa główne działu:

  • dermatologię doświadczalną - skupioną na strukturze i mechanizmach funkcjonowania skóry,
  • dermatologię kliniczną - zajmująca się diagnozą i leczeniem chorób skórnych.

Należy pamiętać, jak ważnym organem w ciele człowieka jest skóra. Pokrywa ona całe ciało, przez co w łatwy sposób narażona jest na jakiekolwiek choroby. Dlatego tak kluczowa jest regularna wizyta u dermatologa, który może przeprowadzić ogląd skóry w każdym miejscu i ocenę jej stanu.

Dermatolog dane kontaktowe

W dzisiejszych czasach konsultacje z Dermatologiem można odbyć poprzez wizytę online. Wystarczy skontaktować się na infolinię dostępną od poniedziałku do niedzieli o każdej porze dnia. Lekarz może dokonać rozpoznania poprzez opisanie objawów chorobowych i wyglądu zmiany skórnej. Następnie jest on w stanie przepisać odpowiednie leki.

Zazwyczaj taki kontakt odbywa się poprzez:

  • rozmowę telefoniczną, dzwoniąc na odpowiedni numer telefonu,
  • e-wizytę na komunikatorze internetowym,
  • formularz kontaktowy, na którym podajemy dokładny opis naszego problemu wraz ze zdjęciami.

Pomoc dermatologiczna poprzez numer telefonu jest bardzo wygodnym sposobem na pomoc z każdego miejsca na świecie i w każdym momencie. 
Nie należy bagatelizować żadnej, nowej plamy na ciele, ponieważ nieleczone zmiany skórne mogą prowadzić do swędzenia, opuchlizny, wysypki, pryszczy, łupieżu, nadmiernej suchości, a także przetłuszczania się skóry.

Czy do dermatologa wymagane jest skierowanie?

To zależy. Jeżeli pacjentowi zależy na szybkim kontakcie, powinien on skorzystać z prywatnej wizyty dermatologicznej, która jest odpłatna. Natomiast darmowe wizyty dermatologiczne wymagają odpowiedniego skierowania, odbywają się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i niekiedy wiążą się z długim okresem oczekiwania