Numer onkologiczna

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji:
  • Data modyfikacji: 2022-08-26 13:06:37
Telefon onkologiczna

Infolinia Onkologiczna Onkolinia. Numer telefonu do onkologa. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta. Infolinia Onkologiczna dla poszczególnych województw.

Onkolog

Onkologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem przyczyn powstania nowotworów. Głównym zadaniem onkologa jest wczesne wykrywanie zmian nowotworowych i zapobieganie ich rozpowszechniania po organizmie pacjenta.

Infolinia Onkologiczna

W 2019 roku w Polsce pod patronatem ministerstwa zdrowia została uruchomiona infolinia onkologiczna tak zwana Onkolinia. Numer telefonu na infolinię onkologiczną dostępny jest dla pacjentów z nowotworem całodobowo. W celu kontaktu z numerem telefonu do onkologa należy wybrać poniższy numer telefonu. Głównym zadaniem tego numeru telefonu jest znaczne skrócenie czasu rejestracji na wizytę do Onkologa.

Infolinia Onkologiczna: +48 22 755 11 55

Obecnie ogólnopolska infolinia została wyłączona z użytku prywatnego. Oznacza to, że pacjenci nie mogą już kontaktować się z wyżej wymienionym numerem telefonu. Natomiast na terenie Polski działają jeszcze regionalne numery telefonów do onkologa. Regionalne numery telefonów obowiązują na terenie wymienionych poniżej województw.

  • Województwo Podlaskie – 85 66 46 888 
  • Województwo Dolnośląskie – 71 368 94 83 
  • Województwo Pomorskie – 58 727 05 05
  • Województwo Świętokrzyskie – 41 367 42 08

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

Dla pacjentów należących do pozostałych województw w których infolinia onkologiczna nie jest dostępna, Rzecznik Praw Pacjenta udostępnił własną telefoniczną informacje pacjenta. Za pomocą poniższego numeru telefonu pacjenci cierpiący na choroby onkologiczne mogą kontaktować się z numerem telefonu Rzecznika Praw Pacjenta, gdzie mogą otrzymać dodatkowe informacje na temat choroby na którą cierpią. Pracownicy biura Rzecznika Praw Pacjenta z przyjemnością udzielą szczegółowych informacji na  temat chorób onkologicznych oraz pomogą uzyskać kontakt telefoniczny ze specjalistą zajmującym się tego rodzaju chorobami. Numer do Biura Rzecznika Praw Pacjenta znajduje się poniżej.

Rzecznik Praw Pacjenta telefon: 800 190 590