Krajowa Grupa Spożywcza

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji:
  • Data modyfikacji: 2022-11-29 12:44:11
Krajowa Grupa Spożywcza

Czym jest Krajowa Grupa Spożywcza? Kontakt z Krajową Grupą Spożywczą. Numer telefonu, adres email, skład i adres siedziby Krajowej Grupy Spożywczej.

Krajowa Grupa Spożywcza po co?

Inwazja Rosji na Ukrainę wyrządziła wiele szkód gospodarczych. Oczywiście najbardziej ciepiąca jest tutaj Ukraina, która po zakończonej wojnie będzie zniszczona nie tylko pod względem infrastrukturalnym, lecz także gospodarczym. Zło wojny jednak jest również silnie odczuwalne poza granicami Ukrainy. Wojna odbija się w znacznym stopniu na krajach europejskich i afrykańskich. Europa poprzez nakładanie sankcji oraz odcinając się w znacznym stopniu od Rosji i jej złóż naturalnych, osłabia również swoją gospodarkę. Afryce zaś groził kryzys, związany z blokadom ukraińskich portów. Porty te bowiem obsługiwały statki przewożące tanie, ukraińskie zboża do państw Afryki. Inflacja w Polsce cały czas idzie ku górze, a wojna za wschodnią granicą tylko dodatkowo ją napędza. Ceny żywności stale rosną. Tak szybki wzrost cen żywności jest niebezpieczny i może mieć wiele konsekwencji.

Krajowa Grupa Spożywcza co to?

Z powodu stale rosnących cen artykułów spożywczych zorganizowana została konferencja na temat utworzenia Krajowej Grupy Spożywczej. Miała ona miejsce w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Konferencja ta poprowadzona została przez takie osoby jak Henryk Kowalczyk – minister rolnictwa i rozwoju wsi, czy Jacek Sasin – minister aktywów państwowych. Krajowa Grupa Spożywcza ma ustabilizować sytuację na rynku. Ma ona przyczynić się do rozwoju polskiego rolnictwa i jego wzmocnienia na arenie międzynarodowej. Wiceminister uważa, że Krajowa Grupa Spożywcza jest podmiotem, który zwiększy w stosunku do Krajowej Spółki Cukrowej przychody o blisko 30 proc. i będzie sukcesywnie rozwijał każdy z segmentów, który ma.

Krajowa Grupa Spożywcza skład

Krajowa Grupa Spożywcza składać się ma z 15 spółek, podzielonych na 6 segmentów. Segmentami tymi są: produkcja nasienna, produkcja cukru, produkcja skrobi, sektor zbożowo-młynarski, sektor rolny i przetwórstwo spożywcze.

Krajowa Grupa Spożywcza kontakt

Aktualnie Krajowa Grupa Spożywcza kontaktu swojego nie udostępnia. Nie ma podanego zarówno numeru telefonu, jak i adresu email. Znany jest jedynie KRS Krajowej Grupy Spożywczej: 0000084678, czy NIP: 9561040510. Budowana ona jest na podstawie Krajowej Spółki Cukrowej. Siedziba Krajowej Grupy Spożywczej znajdować się ma w Toruniu